Studio KMM - Naše nabídka
Studio KMM - Kreslení pravou hemisférou
Studio KMM - Móda, vizážistika, stylistika, make-up
 
 
Vizážistika, stylistika, image, PIB, make-up
Vizážistika, make-up, líčení
Stylistika, móda, image
PIB - Personal image book
Termíny kurzů Vizážistika, Stylistika, Image, PIB
Vizážistiky, stylistika - Typy, triky, nápady
FAQ - Vizážistika, stylistika, image, PIB
prazdny

Kurzy Kreslení pravou mozkovou hemisférou

Kurzy vizážistiky

Studio KMM

Miloslava Fišerová

Horňátecká 1772/19
Praha 8 - Kobylisy

PSČ 180 00

Tel.: 739 251 148

http:
www.studiokmm.com

E-mail:
studio.kmm@seznam.cz

 

 

nefertitiVizážistika

Móda ženám diktuje, ale některé z nich prokáží
při diktátu celkovou neznalost pravopisu.
E. Siegelová 

 

rtenkyŘíká se, že vizážistika je nový obor. Ale jak můžeme vidět, vizážistikou se zabývali již například staří Egypťané. Jejich znalosti líčení, make-upu, výroby vonných mastí či zkušenosti v balzamování daleko přesahovaly to, co asi očekáváme od národa starého přes 4000 let. Za tu dobu bylo mnohé zapomenuto, mnohé znovu objeveno. Vyvíjel se způsob líčení, používané prostředky, ale zůstal hlavní cíl - zakrýt nedostatky a zdůraznit přednosti. Krášlily se především ženy, ale dnes nejsou výjimkou ani muži, kteří sáhnou po práci vizážisty. Není to dosud běžná praxe, aby mužská část pokolení navštěvovala salony krásy či vyhledávala konzultace, ale například při focení či práci před kamerou se ani pánové bez pomoci zkušeného vizážisty a trochy líčení určitě neobejdou.


blanka-predSoučasný vizážista pracuje nejen na základě odborných znalostí, ale také na základě dlouholetých zkušeností a intuice vycvičené bohatou praxí.

blanka-poBarvová typologie (někdy též nazývaná barevná typologie) umožní navrhnout odpovídající barevné schéma líčení.

Znalost korekcí pomůže skrýt drobné nedostatky jak v barevném odstínu pleti či rtů, tak tvarové odchylky či nesymetrie částí obličeje. Mnohdy stačí na první pohled malý zásah, aby se dojem změnil k nepoznání. Líčení je takové malé kouzlení, kdy se v rukou kouzelníka (či kouzelnice) objeví květina.

Úkolem vizážisty není pomocí hromady kosmetických prostředků, pudrů, rtěnek, řasenek, make-upů, prostě toho všeho, co mají k dispozici, změnit tvář člověka k nepoznání. Úkolem je s minimem prostředků dosáhnout maximálního efektu. (Samozřejmě to neplatí pro různé speciální druhy líčení, jako je divadelní apod.)

Zkušený vizážista vám navrhne váš model líčení pro všemožné příležitosti, počínaje bleskovým líčením, které vám umožní zdokonalit svůj vzhled během několika málo okamžiků, než si šéf vyřídí krátký telefonát, po líčení pro speciální příležitosti, jako je fotografování či vystoupení před televizními kamerami.

visage-ocistaVizážista tedy působí především jako poradce, Musí být schopen provést přesný rozbor klienta podle typu jeho obličeje, postavy, účesu, chování, povolání, podle zásad barvové typologie apod., aby mohl doporučit, jaký vzhled a styl se bude hodit právě k němu. Na základě rozboru je potom doporučeno líčení, kosmetika, případná změna barvy a stylu účesu a mnohé další. Zkušený vizážista vás také určitě upozorní na různé chyby a zlozvyky, které na vás kazí celkový dojem. Mnohdy jsou to téměř nepostřehnutelné maličkosti, které ale v souhrnu mají velký vliv.


Co můžete očekávat od vizážisty:

rasenkaAť navštívíte vizážistu na individuální konzultaci nebo se zúčastníte některého z pořádaných kurzů, měli byste se dozvědět:

Jak se starat o tvář před líčením a při očistě pleti - výživné a jiné krémy, další používaná kosmetika

Jaké si nechat udělat úpravy a korekce obočí u kosmetičky

rtenkaJak pracovat s barevnými korektory

Jak pracovat s make-upem, pudrem a tvářenkou

Jak používat oční linky, stíny a řasenku

Jak pracovat s konturovací tužkou a rtěnkou

Jak provést tvarové korektury jednotlivých částí obličeje

Jak se orientovat v široké nabídce kosmetických prostředků

makeup-stetecPodle zaměření jednotlivých kurzů bude probrána barvová typologie, různé typy líčení, ale i doporučení pro péči o pleť.

stetec-makeupKromě široké škály prostředků pro líčení je nedílnou součástí pracovní výbavy každého vizážisty sada pracovních nástrojů, bez kterých se neobejde, a těmito nástroji jsou kosmetické štětce. Bohužel, drtivá většina štětců, které dostanete v běžných obchodech, je nevalné kvality, většinou východní provenience. Kvalitu poznáte již po několika použití. Štětce špičkové kvality jsou sice nemalou, ale dlouhodobou investicí. Ale stejně jako jakýkoliv jiný profesionální nástroj, i štětce vyžadují pravidelnou péči, není možné je ponechat svému osudu. Odmění se vám tím, že budou sloužit dlouho a dobře.

Pokud se zúčastníte našich kurzů, odnesete si nejen bohaté zkušenosti a znalosti, ale zdokumentujeme výsledky vašeho snažení na fotografiích. Ty pak mohou sloužit například začínajícím modelkám jako základ jejich portfolia.

 

 

 

Studio KMM | Pravá mozková hemisféra a kreslení | Vizážistika a stylistika

Copyright Studio KMM 2004-2012